zegarki smartwatch

Zegarki smartwatch

Watch-3

Wszystko jasne zegarki smartwatch wchodzą na rynek w bardzo szybki tempie.

Każda szanująca się firma z sektora urządzeń przenośnych, produkuje swoje smartwatche o przeróżnych wzorach i zastosowaniach. Smartwatch czyli inteligentny zegarek przeznaczony do komunikacji pomiędzy smartfonem, a użytkownikiem danego zegarka. Zastosowania różne,  można oczywiści korzystać z samego zegarka, ale to już nie to samo co połączenie z telefonem.

Za pomocą takiego gadżetu można, czytać przychodzące wiadomości e-mail, sms i jeszcze parę innych ciekawych informacji. Dużo z firm postawiło na zastosowania sportowe, niektóre z nich zamontowały w swoich smartwatchach licznik

spalonych kalorii – ilość kalorii,

krokomierz – przeliczający na bieżąco pokonany dystans.

Pulsometr – podaje aktualne nasze tętno.

Różnego rodzaje stoperów – porównujących pokonane okrążenia.

Analiza danych – analizy wyników wyżej wymienionych.

Następną ciekawą opcją jest pomiar temperatury pokojowej jak i temperatury w określonym miejscu świata. Jest to na tyle wygodne że nie musimy sięgać po smartfona, a jedynie spoglądamy na rękę i już widzimy odpowiednią ikonkę z temperaturą.

Dla niektórych są dodawane takie nowości jak, ilość przespanych godzin, jakość takiego snu ile godzin snu przebiegło w sposób prawidłowy, a ile nie spełniało normy jakościowych przespanego czasu. Z bardziej znanych marek, które zajmują się produkcją smartwatchy są takie firmy jak Adidas, Samsung, Sony, Apple, Tom Tom i jeszcze troszkę ich jest 😉

Apple postawiła na pozostanie przy tradycyjnym pokrętle znanym z tradycyjnych zegarków do nakręcania lub ustawiania czasu na tarczy. Mała różnica jest taka, że kręcenie pokrętłem smartwatcha od Apple powoduje płynne poruszanie się po menu znanym z produktów tej firmy. Firma Sony zaś postawiła na kompatybilność z prawie ze wszystkimi modelami smartfonów wyposażonych w system Android. Powoduje to możliwość komunikacji z telefonami innych marek, jest to bardzo wygodne rozwiązanie ponieważ możemy zakupić produkt do już używanego telefonu. Mamy też do wyboru różne typy wyświetlanych motywów zegarków od tradycyjnych po bardziej wybujałych np. jakiś kreseczek 😉

Samsung postawił na wspaniały wyświetlacz Super Amoled,  na którym motywy wyglądają tak jakby to była prawdziwa tarcza tradycyjnego zegarka, wskazówki jak i cała reszta są przepięknie dopasowane do całości,  sami zobaczcie model Samsung Gear S. Czyż nie jest tak jak piszę ?

Kolejną fajną opcją jest S Heath pozwalająca monitorować praktycznie wszystkie czynności,  które są potrzebne podczas wykonywania codziennych czynności sportowych. Możesz dzięki nim monitorować dystans i czas dzięki nawigacji GPS. Jest pulsometr i jeszcze parę opcji.

Dostępna jest też dla tego modelu bardzo wygodna stacja dokująca co w codziennym użytkowaniu jest wręcz niezbędna. Ułatwia ładowanie samego smartwatcha. Można go ładować w tradycyjny sposób poprzez kabel jak i jest opcja ładowania poprzez akumulatorki jeżeli akurat nie mamy dostępu do sieci elektrycznej.

Tom Tom już typowo nastawił się na zastosowanie sportowe, oprócz wyżej wymienionych opcji, ma bardzo precyzyjny pulsometr prześwietlający nadgarstek falami światła i oblicza przepływ krwi przez niego.Na tej podstawie oblicza aktualne tętno. Firma podkreśla że jest tak dokładne jak elektrokardiograf lub jeszcze bardziej dokładnejsze. Oczywiście pełna wodoszczelność do 5 atm i dodanie bardzo wiele programów do wykorzystania na portalach przeznaczonych do sportowców (biegaczy) dzielącymi się swoimi wynikami.

Podsumowując całość bardzo fajna zabawka, szkoda że na razie tak mało dostępna w promocjach u różnych operatorów komórkowych, bo jak sądzę sprzedaż znacząco by wzrosła, sam kupił bym taki gadżet do biegania,  miałbym wszystko co trzeba pod ręką 😉

zegarki

Add a Comment