Wizja popatrzenia w przeszłość

Wizja popatrzenia w przeszłość

przyszłość
wizja

W tym poście chciałem wam zaprezentować moją dość ciekawą teorię powrotu do przeszłości.

Brzmi niewiarygodnie, ale wieżę, że w opisany przeze mnie sposób, będzie można cofnąć się do przeszłości i poznać przeszłość danej osoby. Nie jest to sposób wymyślający kolejny wehikuł czasu,  było ich już dość sporo i żaden wehikuł jeszcze nie powstał.

Wizja popatrzenia w przeszłość

Sposób który wam zaprezentuję jest odmienny i cała jego logika polega na czymś innym, niż to do czego się przyzwyczailiśmy.  Wcześniejsze spojrzenie na ten problem jest bardzo dobrze przedstawiany już od dawna w filmach z różnych wytwórni filmowych, choćby kultowy „powrót do przyszłości”.

Filmy są świetnie zrobione i fantastycznie przedstawiają wizję ich autorów.

Możemy także spotkać się z różnymi filmami dokumentalnymi w których niektórzy naukowcy przedstawiają maszyny do podróży w czasie.

Chwała im za to, że pozwalają nam na zapoznanie się z ich przemyśleniami w tych kwestiach, są bardzo interesujące i bardzo przyjemnie się je ogląda, a także czyta.

Ja jednak ten problem widzę zgoła odmiennie i wydaje mi się, że raczej bardziej płytko zagłębiam się w czas.

Na początku chciałbym wyjaśnić na czym polega moja wizja popatrzenia w przeszłość,  choć jest to bardzo niebezpieczne i fascynujące za razem.

Możemy odkryć bardzo ciekawe rzeczy z życia osób przebywających w tamtych czasach i napisać historię na nowo na niektóre tematy.

Wehikuł czasu

Dlatego w badaniach nad takim zjawiskiem jakie opiszę, celowo napisałem zjawiskiem, bo wydaje mi się, że nie powinniśmy pisać wehikuł czasu dla tej teorii, a tylko o uwidocznieniu zjawiska jakie miało miejsce kiedyś w jakimś czasie, powinny brać udział bardzo odpowiedzialne osoby które przemyślą 10 razy swoją decyzję zanim ją podejmą, lub udostępnią materiały, dane o wydarzeniach którego byli świadkiem.

Zagrożenie z odkrywaniem przeszłości jest ogromne, ale poznanie prawdy jeszcze większe, więc z racji tego, że uznałem, że więcej będzie z tej koncepcji pożytku niż zgorszenia przedstawię swoją wizję.

Chciałem tylko zaznaczyć,  że wszystkie te rzeczy, które teraz opiszę, są tylko moimi przypuszczeniami i nie mają jak na razie żadnego poparcia w badaniach  fizycznych, ani żadnymi innymi i mogą nigdy nie mieć, to tylko teoria i jakieś tam moje spojrzenie na temat zaglądania w przeszłość (Sf).

Mianowicie przypuśćmy, że każdy człowiek na świecie, w każdej chwili swojego życia wytwarza specyficzne promieniowanie  ( powinien takie wytwarzać dlatego,  że w jego organizmie zachodzą reakcje chemiczne jak i elektryczne ),  które są oddawane w przestrzeń kosmiczną i tam pozostaje już na wieki taki rodzaj promieniowania. Wystarczy w takim razie podpiąć się pod takie pasmo promieniowania, żeby przeanalizować każdy ruch obiektu, ciała od narodzin, aż po śmierć i na podstawie tego można wtedy prześledzić jego całe życie, gdzie bywał gdzie się przechadzał itd.

Londyn

Wywnioskować miejsca w którym dany obiekt przebywał  można na podstawie położenia pasma promieniowania położonym w przestrzeni kosmicznej w danej odległości od nas, ze wzorów matematycznych powinno dać się to obliczyć, ze względu, że wszechświat się rozszerza, a takie promieniowanie oddane w jakimś tam czasie pozostaje w tym właśnie miejscu w którym nastąpiło uwolnienie, dodatkowo z tego samego położenia można obliczyć czas np. rok 1837 godzina 11 00 Londynrok 1787-09 godzina 11 00 USA  albo  rok 1945 godzina 11 00 Berlin w którym dany obiekt przebywał.

Na tej podstawie można wywnioskować co dany obiekt robił,  jak wyglądały jego ruchy kończyn, tułowia, rąk itd.

Trochę mnie samego irytuje tutaj pisanie o osobach przebywających w tamtych czasach jako obiekt, lecz uznałem to za najbardziej odpowiednie ze względu na nie określoną postać takiego zjawiska. Jeżeli kogoś takie podejście w jakiś sposób obraża to przepraszam nie miałem takiego zamiaru. Chcę tylko jak najlepiej przedstawić swoją teorię i taki sposób uważam za najbardziej  adekwatny.

Co jeśli takie zjawisko faktycznie ma miejsce i jest technicznie możliwe do zrealizowania, pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to poznać całe życie Jezusa Chrystusa. Może to jest jakieś nie odpowiednie, ale takie miałem pierwsze skojarzenie, dlatego wcześniej pisałem o odpowiedzialności ludzi którzy zaczną pracę nad takim zjawiskiem lub podobnym wehikułem, jak bardzo muszą być oni odpowiedzialni i nie jedyni.

Zacne grono mędrców

Decyzję o ujawnieniu pewnych informacji powinno podejmować zacne grono mędrców, tak ich nazwę, a wy możecie wyobrazić sobie ich jak chcecie, nie zapominając o ich odpowiedzialności za losy świata jaki znamy.

Kolejną ważną rzeczą do której może się przydać takie odkrycie to wykrywanie przestępstw. Schwytany przestępca popełnił np. jakieś przestępstwo, które jest praktycznie nie rozwiązywalne ze względu na brak dowodów,  wtedy przychodzi pomoc cofnięcia się w czasie w paśmie promieniowania danego przestępcy i sprawdzenia co robił w chwili popełnienia przestępstwa. W trakcie analizy można stwierdzić z całą pewnością, że jest winny czy też nie.

Widzę jednak tutaj możliwość do nadużyć ze względu na to, że przekaz będzie musiał być jakoś przedstawiony sądowi i może podczas dotarcia do sądu zostać zmanipulowany przez kogoś postronnego. Można będzie tego dokonać tak jak teraz można zmienić kogoś na zdjęciu za pomocą odpowiedniego oprogramowania.

Przypuszczam, że jeżeli stworzymy takie narzędzie do śledzenia danej osoby, to raczej będzie się takich narzędzi na początku używać tylko do bardzo ciężkich przestępstw z racji tego, że wyłapanie takich informacji będzie bardzo drogie ze względów technologicznych.

Pasmo promieniowania

Przypuszczam także, że do obliczenia takich pasm promieniowań trzeba będzie użyć bardzo dużych mocy obliczeniowych( komputery kwantowe ) w celu przeprowadzenia symulacji przestrzennych,  co jak wiemy już w dzisiejszych czasach zapotrzebowanie na moc obliczeniową jest ogromne, a co dopiero śledzić pasmo promieniowania w danej przestrzeni nie wiedząc gdzie te pasmo będzie się przemieszczać.

Zakładam także, że każdy obiekt w przestrzeni będzie posiadał swój unikatowy identyfikator, taki jak odcisk palca, dna itp.

Natura nie raz pokazała, że każda istota jest w jakiś tam sposób unikatowa i można to w odpowiedni sposób sprawdzić i podążać za takim właśnie unikatowym pasmem promieniowania.

Jeżeli taka technologia zagościła by u nas na stałe to sprawy sądowe nabrały by innego znaczenia, a oskarżeni już by nie musieli kłamać, bo wszystko wyszło by w trakcie odtworzenia pasma promieniowania,  ludzkość stał by się klarowna, każda osoba odzwyczaił by się od kłamania, bo za każdym razem kiedy by zaszła potrzeba do sprawdzenia danej osoby, okazało by się, czy mówi prawdę, czy też nie.

Świat prawdomówności tolerancji i prawdy

Świat prawdomówności tolerancji i prawdy, brak zakłamania i dwulicowości.

Taka technologia może być bardzo dobrym narzędziem w rękach dobrych ludzi lub bardzo złym narzędziem w rękach złych ludzi , dlatego rozważmy dogłębnie czy jest nam tak naprawdę potrzebna.

Może na przykład śledzić i inwigilować każdego z nas, co robiliśmy w każdej chwili,  dlatego chciałem zaznaczyć, że piszę ten post także,  żeby zwrócić uwagę na czarną stronę decyzji o stworzeniu takiego dzieła przeszłości.

Z drugiej strony broń palna też do takiej należy, może służyć i w dobrym celu, ale można ją także wykorzystać w niedobrym celu, ogólnie jest potrzebna.

Dla tego postanowiłem ujawnić swoje przemyślenia o odkrywaniu przeszłości i dać każdemu z was możliwość ocenienia, czy jest to słuszne, czy też nie, za nim ludzkość stanie przed takim dylematem i czy w istocie stanie ?

Ocenę pozostawiam wam, gdzie nas taka technologia zaprowadzi i czy w ogóle będzie dostępna.

Add a Comment