Tylko dla Toyoty

Tylko dla Toyoty

Tylko dla Toyoty
toyota

Jakiś czas temu zastanawiałem się jakby tu można zrewolucjonizować rynek samochodów hybrydowych w Polsce no i ogólnie samochodów elektrycznych. Wszystkie znaki na niebie wskazują, że jest to przyszłość tylko dla Toyoty, od której nie da się uciec i będzie jeździć po drogach coraz więcej samochodów hybrydowych i elektrycznych.

Takie wnioski stawiają pytanie gdzie te samochody będą ładować swe akumulatory i w jaki sposób.

Wygląd nowoczesnego samochodu

Z tego co widzę na teraz to wszystkie posiadają kable do ładowania wygląda to śmiesznie jak na 21 wiek, to jakby piesek na smyczy dajmy wolność tym samochodom to takie śliczne bryki, w tym naszym pięknym wieku, i spuśćmy te pieski ze smyczy niech sobie luźno biegają. Nie wspominając o wyglądzie takiego rozwiązania.

Proponował bym właśnie zacząć od Toyoty jako przywódcę tego stada, tej technologii, już słyszę, a dlaczego, nie odpowiem na te pytanie jest to zbędne w tym artykule odpowiedzcie sobie sami i poszukajcie informacji w google.com

Wracając do tematu dlaczego Toyota powinna czynić te honory, bo jak na razie w tej dziedzinie nie ma sobie równych i dla tego uważam,  że za nią mogą podążać inne koncerny wprowadzając podobne rozwiązania.

Nowoczesne rozwiązania

Zmierzam do tego, że powinni zastosować podobną technikę ładowania w pojazdach, choć mogą się różnić nazwami jedna niech będzie hyper coś druga hyper nic inne techniki ładowania,  jedne więcej amper,  inne mniej, ale żeby klient końcowy miał zapewniony komfort ładowania bezprzewodowego niezależnie do jakiego samochodu wsiądzie.

Koncepcja nowoczesnego ładowania

Cała koncepcja polega na pozbycia się kabli i  ładowania samochodów bezprzewodowo,  a także  żeby nie trzeba być przywiązanym jak jest to do tej pory w jednym miejscem jakim jest stacja benzynowa, bo to w samochodach elektrycznych jest zbędne, inaczej ma się z hybrydami tam będzie wymagana obecność na stacji paliw choć może nie 🙂  Niektóre firmy już teraz myślą o stacjach ładowania takich maszyn i już stawiają pierwsze automaty kabelkowe i dalej kierowców przyzwyczajają do odwiedzania stacji, można to nazwać dostarczania energii do samochodu elektrycznego, proszę stacje benzynowe o wyrozumiałość, nic do was nie mam, super obsługa i jakość paliwa także, ale te samochody wymagają czegoś więcej.  Dlaczego nie można pójść o krok dalej i pozbyć się automatów,  kabli i zastąpić ich ładowaniem elektrycznym bezprzewodowym wysuwanym np. z pod samochodu po naciśnięciu guzika w kabinie. Otwiera się klapka i wysuwa urządzenie do ładowania.

Ekologiczne rozwiązania

W ten sposób nie musimy się posiłkować z kablami, brudzić się, możemy także zadbać o ekologie oszczędzając producentom wytwarzanie kilkumetrowego kabla do podłączenia,  ile to oszczędności w kilku milionach szt. Moja koncepcja ładowania samochodu wygląda tak:  na parkingach w różnych marketach można wmontować ładowarki pod asfalt,, postawić takie jak parkomaty urządzenia do pobierania opłat za czas ładowania np idziemy do sklepu np na 1 godzinę to ładujemy auto 1 godz. Ok jedziemy załatwić coś do urzędu miejskiego oczywiście tam też, są takie stanowiska i ładujemy np tylko 30 minut, bo jak wiadomo w urzędach bardzo szybko wszystko się teraz załatwia.

Jakie paliwo do auta

I w ten sposób mamy załatwione tylko dla Toyoty, i sprawunki i paliwo (prąd) do auta, a nie tam jakieś kabelkowanie. Jedno takie urządzenie mogło by obsłużyć bardzo wiele stanowisk, może to być połączone z opłatą parkingową zaznaczamy tylko dodatkową opcje, że chcemy doładować samochód i jaką porcją prądu i po problemie,  jak można sobie łatwo życie ułatwić i na dodatek trochę zarobić. Miasto zadowolone i ludzie także.

Tylko dla Toyoty,

Dlatego dedykuje ten post firmie, co według mnie jest w tej dziedzinie najlepsza, nie ujmując innym.

Proszę spuść pieska ze smyczy   😉

Tylko dla Toyoty

                                                                                       Toyota De best       🙂

Add a Comment