Stacje dokujące dla urządzeń mobilnych

Stacje dokujące dla urządzeń mobilnych

Stacje dokujące dla urządzeń mobilnych
Stacje dokujące

Wydaje mi się że droga, telefonii komórkowej i urządzeń przenośnych, jest taki, że powinno się ujednolicić ładowanie telefonów i urządzeń przenośnych, przez pozbycie się kabli, a proces ładowania powinien odbywać się za pomocą ładowania bezprzewodowego, o bardzo szybkim procesie napełniania baterii.

Ciekawą koncepcją jaką sobie wymyśliłem, jest to, żeby na każdej stacji paliw lub w sklepach, hotelach, schroniskach, lotniskach, przystankach autobusowych(oczywiście monitorowanych), szło za opłatą załadować swój telefon, laptop, tablet itd. w parę chwil.

Każdy chyba z nas był w takim położeniu, że potrzebował bardzo szybko gdzieś podpiąć się pod gniazdko choćby na parę chwil, żeby załadować choć jedną kreseczkę 🙂

Bezprzewodowe ładowanie sprzętu elektronicznego

To samo dotyczy się zegarków smartwatchyktóre jak wiemy nie mają jak na razie odpowiednich baterii, żeby starczały na jakiś np. miesiąc. Teraz dobrej jakości smartwatch wytrzymuje około tygodnia i to jest wynik rewelacyjny.

Automat do ładowania telefonów

Ułatwiło by to podróżującym i poruszającym się w terenie, naładować swój telefon, tablet, laptop, smartwatch  itd. Wyobrażam sobie to w taki sposób, że stoi maszyna wielkości automatu do kawy z drzwiczkami wielkości takiej, żeby można do niej wsadzić laptop największej wielkości jaki jest produkowany obecnie na świecie. Następnie wsadzamy odpowiednią ilość gotówki i wybieramy z opcji np. 2500 mAh. Na pewno powinno tam być zabezpieczenie przed nie odpowiednio wybraną opcją ładowania, to znaczy, żeby nie można załadować więcej energii niż jest dozwolone przez producenta sprzętu, który chcemy naładować. Zakładam że, takie stacje dokujące dla urządzeń mobilnych, ułatwiły by życie niektórym osobą, a w szczególności menager, dzieciom, które grają w gry na laptopach rodziców 🙂  i są w ostatniej fazie rozgrywki  i jeszcze sporej liczbie osób, które to mogły by skorzystać z takiej ładowarki.

Może Samsung, Sony, Apple, Microsoft albo Tesla stworzą sobie takie urządzenia dla swojej marki i zaczną globalną strategię wprowadzania stacje dokujące dla urządzeń mobilnych, można umieścić (reklamę) tych firm na ściankach bocznych z przodu i na ekranie dotykowym. Co to by była za reklama i na lata !

Co wy myślicie o takim pomyśle,  czy aby na pewno jest to dla nas użytkowników odpowiednie ?

Add a Comment