Przekaz informacji na odległą gwiazdę

Przekaz informacji na odległą gwiazdę

Przekaz informacji na odległą gwiazdę
transmisja przyszłości

Transmisja przyszłości

Jak wiemy odległość jaka dzieli nas od najbliższej gwiazdy w kosmosie to cztery lata świetlne. Załóżmy że stworzymy taki pojazd, który pozwoli nam rozpędzić statek do prędkości światła i dotrzeć za cztery lata do tej gwiazdy, to jak przekażemy informację taką jak transmisję telewizyjną, radiową i inne informacje, które mają dotrzeć do ziemi.

Świat czeka

Transmisja przyszłości

Ten przekaz dotrze do nas też za cztery lata ? W sumie razem, aż wychodzi 8 lat. Jest to spora część czasu jaką musimy poczekać na jakieś informację od statku podróżującego na taką odległość.   Jedynym znanym mi sposobem, jaki można wykorzystać na przekazanie tych informacji to wykorzystanie kwantów. Kwanty jak wiemy występują w parach i przekaz pomiędzy nimi informacji jest błyskawiczne i nie ważne na jakie odległości występuje taki przekaz danych.

Systemy liczbowe

Rozsądnym rozwiązaniem, które nasuwa się na myśl jest stworzenie nowego systemu liczbowego stosowanego obecnie w komputerach, takiego jak dwójkowy (binarny) dlaczego, ano dla tego że, informacji kwantowych w kubicie są trzy prawda, fałsz i nieokreślony, trochę inaczej niż w bicie. Bit ma tylko prawda i fałsz. Można taki system nazwać trójkowy (trinarny) z tego co teraz wiadomo to komputery kwantowe wykorzystują kubity, które nie mają ustalonego wyniku działania. Takie rozwiązanie jest idealnym dla przesyłania informacji na tak duże odległości. Można tą technikę połączyć z przesyłaniem obrazu, dzieląc go na klatki, czyli wysyłać klatkę po klatce, a na ziemi montować całość. Zapewni to zmniejszenie strat związanych z przesłaniem całego materiału filmowego, na tak dużą odległość.

kubit

Przekaz informacji na odległą gwiazdę

Odbywało by się to tak, że strata która pojawiła się ewentualnie podczas przesyłania,  polegała by na utracie jednej klatki filmu, a nie całego przekazu. Montaż na ziemi byłby błyskawiczny, praktycznie na poczekaniu i wyświetleniu go na monitorach. Można montować taki materiał podczas oglądania przesłanego materiału z odległej gwiazdy 4 lata świetlne.

Transmisja danych bez opóźnień

Ten wynalazek może zmienić przekaz informacji na ziemi.  Cały przekaz informacji jaki znamy przejdzie do lamusa. Wszyscy od operatorów komórkowych po dostawców internetu, transmisji telewizyjnych itd. przejdą na teki system. Będzie on bez jakichkolwiek opóźnień przekazu. Możemy tu dodać sterowanie satelitów odpowiedzialnych za system GPS.

Co sądzicie o takiej demagogii ?

Proxima

Add a Comment