Pozycjonowanie stron a SEO

Pozycjonowanie stron a SEO

seo
seo

Strony które będą najbardziej użyteczne będą miały lepsze miejsce w rankingu. Roboty wyszukiwarek biorą pod uwagę strony z różnymi parametrami. Ma to na celu pokazanie użytkownikowi wyszukiwarki tylko te serwisy które są najbardziej użyteczne dla szukającego.

Roboty indeksujące a pozycjonowanie stron 

Żeby osiągnąć wysoki wynik w wyszukiwarkach należy dopasować odpowiednio parę elemętów takie jak np. słowa kluczowe, nie którzy źle dobierają te słowa lub je też powtarzają jest to moim zdaniem błąd. Kolejnym błędem wykonywanym przy pozycjonowaniu (seo),  jest ukrywanie tekstu w tle strony o tym samym kolorze, lub ustawiają jej rozmiar jako bardzo mały, oczywiście tekst to same bzdury nie związane z tematem strony byle coś napisać.

Jaki hosting wybrać

Kolejnym problemem jest kiepski hosting, zastanówmy się nad wyborem serwera na którym zainstalujemy naszą joomlę  polecał bym płatne serwery. Jeżeli nie wiemy czy dobrze trafiliśmy to wypróbujmy nasz hosting, niektóre firmy dają możliwość 14 dniowej próby po której zawieramy umowę na jakiś okres lub nie. Starajmy się nie używać w artykułach tych  samych metatagów na wszystkich podstronach jest to dość często powielany błąd nie dający widocznych rezultatów.

Dokładny opis strony

Ważną rzeczą jest tytuł i opis strony, obie te rzeczy powinny być przez nas dobrze przemyślane, gdyż te dwa elementy wyświetlają się w wyszukiwarkach. Źle przemyślany tytuł czy opis może prowadzić do pomijania przez użytkowników nasz serwis, blog itp.

Właściwe ułożenie menu

Najważniejszą rzeczą dla serwisu, bogu itp. jest treść i układ strony czyli menu i elementy pomagające użytkownikowi w łatwy sposób poruszania się po www. Zawartość strony musi być czytelna, wszystkie elementy witryny wizualnie dobrze porozmieszczane. Wszystko to łączy się w całość i tworzy obraz który wpływa na ocenę serwisu pozytywną lub negatywną. 

Linki ponad wszystko

Linkowanie to kolejny ważny element naszej strony www. Dodając linki do naszego serwisu, należy brać pod uwagę to że linki najlepiej dodawać ze stron o podobnej tematyce, pozwoli nam to o przyciągnięcie ludzi którzy lubią taką tematykę, co spowoduje powrót tych osób w późniejszym terminie. Nie należy dodawać ich bardzo dużo, dodajemy kilka i czekamy, a w między czasie sprawdzamy wyniki w wyszukiwarkach.Po pewnym czasie dodajemy znowu kilka itd. Wyszukiwarki działają w taki sposób że gdy przeglądają zawartość www i odczytają linki, to po pewnym czasie indeksują stronę i podnoszą jej wartość dla użytkownika, a co za tym idzie witryna pnie się w górę. Tak jak dla metatagów nie należy powtarzać tych samych tytułów.Tytuł powinien być związany z treścią.  Nie należy dodawać linków o tym samym tytule. Sprawdź linki w wyszukiwarkach, zanim go kupisz lub wymienisz. Link który nie znajduje żadna wyszukiwarka jest dla nas bezużyteczny.

Płatne pozycjonowanie

      Pozycjonowanie www jest oparte w dużej mierze na dodawaniu nowych artykułów o dobrej treści związanej z tematem według którego jest pozycjonowana, czym więcej ich w tym samym temacie tym robot indeksujący naszą stronę odczyta że strona jest aktywna, a przy wzroście odwiedzających będzie rosła w górę.

Odpowiednia długość postów

Ma znaczenie także długość umieszczonych w niej postów, z tego co się mówi potocznie to około 3000 znaków lub więcej aby otrzymać odpowiednią moc, znaczenie ma także częstotliwość dodawania nowych postów.

Serwisy ze statystykammi

     Aby śledzić oglądalność naszej strony www, można się zarejestrować na stronie googla http://www.google.com/analytics/  lub   http://stat.4u.pl/index.html . Jeden jak i drugi adres zawiera  darmowe statystyki lub płatne profesjonalne. Pomoże to nam stwierdzić czy oglądalność rośnie lub maleje.

Gdy już nasza strona osiągnie odpowiednie miejsce w wyszukiwarkach, nie należy przestawać aktualizować stronę. Możliwe że spowoduje to utratę pozycji a co za tym idzie i oglądalności.

Pomyślmy też o płatnym systemie pozycjonowania, można też reklamować serwis w google, dużo firm oferuje bony opiewające na jakąś kwotę do wykorzystania właśnie na ten cel. Następnym sposobem jest wykupienie banera na określony czas na stronie o dużej oglądalności. 

Add a Comment