Nowoczesna Poczta Polska

Nowoczesna Poczta Polska

poczta polska
Poczta Internetowa

Cześć długo nie pisałem, byłem, zajęty. Ostatni czasem nie docierają do mnie awiza nie wiadomo dlaczego po rozmowach wyjaśniających na poczcie nikt nie umie wskazać przyczyny i w związku z tym pomyślałem sobie, że mogę sprzedać (100k) świetny pomysł na zażegnanie tej całej sytuacji w Polsce. Nowoczesny system powiadomienia o przesyłce pocztowej według mnie powinien polegać na rzetelnym i dokładnym powiadomieniu o odebraniu listu z placówki Poczty Polskiej. Awiza nie dochodzą na czas, a zdarza się, że niekiedy gubi się korespondencja.

Od jakiegoś czasu trudno odebrać przesyłki z sądu przez nie dostarczanie awiz do domu, a co za tym idzie nie odbieranie listów poleconych taki skromny monopol. Jest to bardzo uciążliwe ano dlatego, że niekiedy się dostaje 7 dni na zrobienie odwołania od takiego listu. I tu trochę jeszcze z innego tematu odnoszę się do ustawodawcy, czy on pomyślał choćby trochę o 7 dniowym okresie odwoławczym, jeżeli sprawa jest skomplikowana to zwykły szary człowiek nie ma szans na umówienie się na rozmowę z adwokatem i przedstawienie problemu, bo tam czeka się 7 dni albo i dłużej, a co za tym idzie adwokaci nie zarabiają, bo Kowalski sam próbuje to jakoś wypisać i oddać do Sądu, aby zdążyć w terminie tygodnia. Dobrze tyle o systemie Sądownictwa w Polsce przejdźmy do tematu przewodniego, Poczta Polska potrzebuje dostać jakiejś konkurencji na rynku, bo inaczej jeszcze długo tak będzie. Pomysł prosty i skuteczny, a może tak InPost wprowadzi odbiór listów z sądów do paczkomatów do jakiś miniaturowych skrzynek to by była rewolucja, a poczta by może wtedy zwiększyła zakres swojej kompetencji co do tego tematu. Nawet bym był w sanie płacić miesięczny abonament za powiadomienia, że już można list odebrać. Odebrane i potwierdzenie zatwierdzone przecież to dzisiaj idzie zrobić.  

Tylko czy Poczta Polska?

Tylko czy Poczta Polska puści taki kawał mięsa i się nim podzieli z innymi, oto jest pytanie?

Wracając do Poczty Polskiej Wychodząc temu naprzeciw pomyślałem (sprzedaje kolejny pomysł (100k)), że może by tak przychodziły powiadomienia na e-mail z awizem lub były wysyłane SMS na telefon z awizem terminem odbioru do kiedy. System jest już rozbudowany do tego stopnia, że nie było by problemów z wprowadzeniem takich dogodności dla obywateli idziesz na pocztę podajesz e-mail, nr telefonu i tam przychodzą powiadomienia jeżeli ktoś do ciebie coś wysłał no i jaka baza nr telefonów, można handlować informacjami, a i sami pocztowcy by się ucieszyli począwszy od samych listonoszy, bo nie musieli by wypisywać ton papieru (ekologia spoko), po panie w okienku, które by nie musiały wysłuchiwać jakiś skarg, że awiza nie dochodzą itp. No myślę, że trzeba iść z duchem czasu i wprowadzić trochę elektroniki i udogodnień dla obywateli inaczej poczta przestanie za jakiś czas dostarczać przesyłek, a przeżuci się na, czyli Bank Pocztowy.

Co myślicie o nowoczesnej InPostowo & Poczie Polskiej z moimi pomysłami w samym środku. Myślę, że niejeden Polak pochwalił by takie rozwiązanie.

 Do następnego ….

 Poczta Polska

Add a Comment