Łańcuch blockchain w PHP

Łańcuch blockchain w PHP

blockchain w PHP
Blockchain w PHP

Projekt jest w fazie rozwojowej, wczesna alfa i może zawierać błędy.

Dla kogo jest przeznaczony projekt Coin? Przede wszystkim dla ludzi, którzy potrzebują zapisywać swoje dane takie jak załączniki pdf, jpg, png, gif, doc, xml, txt i mieć pewność, że nie zostanie on zgubione. Masz jakieś pamiątkowe zdjęcie np. ze ślubu, komunii św. Itd. albo posiadasz jakieś certyfikaty zapisane w PDF, zapisujesz do blockchain i możesz spać spokojnie do póki użytkownicy tacy jak ty, zapisują w sieci Coin swoje załączniki.

Blockchain dla początkujących

Szyfrowanie załączników trafiających do blockchain w PHP

Wszystkie załączniki zanim trafią do blockchaina są szyfrowane i tylko ty posiadasz klucz do ich odszyfrowania, nawet jeżeli ktoś dostanie dostęp do bloku to i tak nie będzie wstanie ich rozszyfrować wszystko dzięki splątaniu Coina tylko ty jesteś splątany z twoimi załącznikami. Coin będzie działał dopóki będzie chęć używania blockchaina przez użytkowników, a twoje dane będą tam bezpieczne i zawsze dostępne nie zależnie od pory dnia. Coin jest także otwarty dla wszystkich, którzy potrzebują zapisywać swoje prace w miejsca z którego mają zawsze dostęp, a nie chcą przekazywać ich poprzez e-mail, chcą zachować prywatność. Całość ma działać na serwerach obsługujących środowisko PHP i sqllite.

Raz dodane do blockchain w PHP zostają na wieki

Raz dodane załączniki zostają na zawsze na blockchainie Coin i nie można już ich usunąć. Daje to sporo możliwości choćby takich jak dodawanie plików licencyjnych z dokładną datą dodania w celu odtworzenia dnia dodania, nie można zmienić daty dodania.

Na obecną chwilę zaimplementowano Proof of Work (PoW) trwają prace nad Proof of Stake (PoS).

Do poprawnego działania potrzebna jest zaimplementowana biblioteka php_mcrypt.dll na serwerze.

Możliwości działania można zobaczyć tutaj:

Coin blockchain PHP

Youtube : Blockchain Coin PHP Alfa

Całość GIT download: Blockchain Coin PHP

Add a Comment