Konsola PlayStation 4 Pro

Konsola PlayStation 4 Pro

   konsola

   Przed zakupem konsoli do gier, warto zastanowić się najpierw nad kilkoma podstawowymi czynnikami. Wybór odpowiedniej konsoli zależy bowiem między innymi od: jej wydajności, wyposażenia w preferowane funkcje multimedialne, wygody użytkowania, możliwości posiadanego sprzętu oraz gier, jakie dany producent posiada na wyłączność. Decyzja należy więc do kupującego i przed jej podjęciem warto sprecyzować swoje indywidualne preferencje i oczekiwania. Obecnie za jedną z najlepszych na rynku uchodzi konsola PlayStation 4 Pro, która jest niczym innym jak ulepszonym modelem podstawowej wersji.

Dwie wersje tego samego urządzenia
W przeciwieństwie do PlayStation 4, jej młodsza siostra posiada rozdzielczość 4K, co przekłada się również na lepsze efekty graficzne. Co więcej, wszystkie gry, dostępne na PS4, bez problemów działają również na wersji Pro w niewątpliwie lepszej jakości. Obie konsole wyposażone są w identyczne akcesoria, dzięki czemu nie ma potrzeby zakupu nowych, gdy jest się w posiadaniu dodatków do PS4. Wedle własnego uznania można zdecydować się jedynie na odświeżone modele kamery oraz pada. Warto również dodać, że gry uruchomione na obu wersjach nie różnią się też znacząco funkcjami czy samą mechaniką.

   Zalety PlayStation 4 Pro
PS4 Pro jest zdecydowanie cięższe i, tym samym, bardziej masywne od PlayStation 4. Konsola PS4 Pro wyposażona jest także w przydatne porty, które można znaleźć z tyłu urządzenia. Należą do nich mianowicie: dodatkowy port USB 3.1, wejście optyczne oraz wyjście HDMI 2.0. Podobnie jak w przypadku podstawowej wersji, PlayStation 4 Pro nie posiada napędu Blu-ray. Wydajność urządzenia natomiast wzrosła, co objawia się między innymi w zwiększonej mocy GPU. Cena, jaką należy zapłacić za każdy ze sprzętów, różni się o maksymalnie 400 złotych.
Ostateczny wybór konsoli zależy przede wszystkim od telewizora, który nie dysponując rozdzielczością 4K, nie będzie nadawał się do współpracy z PS4 Pro.

 

Add a Comment