Katalogi stron – SEO Katalogi

Katalogi stron – SEO Katalogi

katalog
katalog

   Jeżeli myślimy o pozycjonowaniu swojej strony nie możemy zapomnieć o katalogach stron. Dają nam one naturalny sposób zdobywania zewnętrznych linków, które z kolei pozycjonują naszą stronę. Przy wyborze seo katalogów kierujemy się oczywiście oglądalnością danego zbioru stron www, a tak że ilością kategorii jak i samych stron zawartych w nim.

Wybór odpowiedniej kategorii wpisu

   Następną rzeczą na którą musimy zwrócić uwagę jest sam opis naszej strony i tytuł. Opis powinien odzwierciedlać treść zawartą na naszym portalu, blogu lub stronie WWW. Różne katalogi stron mają różne wymagania co do opisu strony jak i do długości jak i do treści. Z mojego doświadczenia wiem że, najbardziej odpowiednie są takie, które nie przekraczają 500 znaków i zawierają unikalny opis. Wybieramy odpowiednią kategorię najbardziej pasującą do tematyki naszej strony, a jeszcze lepiej jak wybierzemy ich parę – katalogi ograniczają ilość do której możemy przypisać WWW. Jednak jak wniesiemy stosowną opłatę, to ilość kategorii wzrasta gdzie będziemy widoczni. Po uiszczeniu opłaty możemy również korzystać z innych rozwiązań w katalogach np. z uiszczenia naszego wpisu na pierwszej pozycji w danej kategorii, albo na pierwszej stronie. Są to dobre rozwiązania i tanie które kosztują parę złoty, a przynoszą efekty.

   Przed dokonaniem wpisu proponował bym zarejestrować się w danym katalogu z bardzo prostej przyczyny. Jeżeli tego nie uczynimy to nasz wpis będzie nie edytowalny, czyli nie możemy w nim dokonywać żadnych zmian. Nawet jak na obecną chwile nie przewidujemy wprowadzać zmian to może za jakiś czas przyjdzie nam do głowy, że trzeba coś dodać lub uiścić jakąś opłatę żeby wpis został umieszczony na pierwszej stronie, a może poprawić wpis itd..

Zamieszczę parę linków, moim zdaniem jednych z ciekawszych do katalogowania WWW.

http://fachobook.com (dobry)

http://katalog.onet.pl/

http://katalog.gazeta.pl/

http://katalog.wp.pl/

http://www.rejestracjastron.pl/

http://www.rejestracjastron.com

http://katalog.inforam.pl/

http://www.dodaj-strone.com.pl/

http://www.top-strony.com.pl/

http://www.katalog-seo-max.pl/

http://seogwiazdor.pl/

http://seokatalog24.net/

http://katalogseo24.net/

http://nitka.slask.pl/

http://dodaj.pl/

http://katalog.3tx.pl/

http://www.dodaj-firme.com.pl/ — (katalog stron firmowych)

http://black-point.eu/ — (katalog stron firmowych)

Add a Comment