Google a urządzenia mobilne

Google a urządzenia mobilne

google-smartfon
google-smartfon

Google wprowadziło niedawno czyli około 01.01.2015 nowy tryb pomocny webmasterom,  do sprawdzenia jak się zachowuje strona widziana na urządzeniach mobilnych, z tego co mi wiadomo google ocenia pięć parametrów zgodności tzn.

Tryb zgodności z urządzeniami przenośnymi od Google.

1. Rozmiar zawartości

2. Elementy dotykowe

3. Rozmiar czcionki

4. Zawartość flash

5. Konfiguracja okna roboczego

google mobile
google mobile

na ich podstawie wyciąga wnioski,  czy strona jest dobrze dopasowana do urządzeń mobilnych czy nie.

Możecie sami po testować to nowe narzędzie od googla tu link

Google webmaster mobile

po przeprowadzonym teście dane są automatycznie aktualizowane w narzędziach dla webmasterów,  jak strona jest do takiego przydzielona i tak jak w normalnym trybie sprawdzanie następuje co dzień . Można tam odczytać wszystkie błędy wykryte podczas testu.

Moim zdaniem bardzo dobre narzędzie dla walidacji strony pod kątem urządzeń mobilnych,  wielki plus dla google za taką inicjatywę.

Swego czasu też testowałem inne ciekawe narzędzie przeznaczone dla stron responsywnych ma ono zgoła odmienne działanie od goglowego i można wyciągnąć wnioski co do parametrów wczytywanych obrazków, styli i innych rzeczy, które w całości opóźniają wczytanie całej strony. Wydaje mi się, że jest ono godne polecenia więc przedstawiam je wam.

Blog responsive

Co ciekawe można PageSpeed Insights sprawdzić działanie strony w normalnych rozdzielczościach takich jak w standardowych przeglądarkach w PC.

PageSpeed Insights

Add a Comment