Długość działania baterii w smartfonach

battary-smartfon

Smartfony od pewnego czasu stały się najpopularniejszymi i najchętniej wybieranymi telefonami, jeżeli chodzi o rynek telefonów nowych. Inna sprawa, że wiele firm oferuje już prawie jedynie Smartfony, a stare telefony w pewnym sensie przeszły do lamusa. Oczywiście nadal są używane i często chętnie wybierane przez użytkowników, ale znacznie więcej osób jest dziś zainteresowanych kupnem solidnego smartfona.

Na pewno jeżeli chodzi o takie rozwiązania techniczne jak wielofunkcyjny smartfon, będziemy musieli zwrócić uwagę na wszystkie jego parametry techniczne, ale nie tylko na sam procesor, czy też pamięć operacyjną jaką posiada. Istotne jest również to jak długo będzie pracował dla nas na baterii. To od tego ostatecznie będzie zależało to, czy praca z telefonem będzie dla nas wygodna i przyjemna czy też będzie się nam raczej kojarzyła jedynie z męką.

Długość działania baterii w Samsungu należy do najbardziej rekordowych na rynku. W zależności od konkretnego testu na czas działania, a także od tego co w danym teście jest na telefonie robione, czas pracy na takiej baterii jest niesamowicie długi i sięga nawet 1,5 tysiąca minut. To niezwykle długi czas, który wystarcza do tego, by powiedzieć, że współczesne Smartfony, zwłaszcza te od firmy Samsung osiągają już niezmiernie korzystne dla użytkownika parametry jeżeli chodzi o ich czas działania. Nie ma się więc czemu dziwić czemu modele takie jak Galaxy s3 czy s5 są niezwykle popularne wśród użytkowników ceniących sobie komfort użytkowania telefonu nade wszystko. Wszak nikt z nas nie chce często odwiedzać ładowarki i tracić czasu na ładowanie naszej baterii, nawet przy aktualnie produkowanych niezwykle szybkich ładowarkach. Długość działania baterii w noki jest nieco krótsza, ale również w większości modeli całkowicie satysfakcjonująca dla użytkowników tego telefonu. Nie ma się czemu dziwić, bowiem Nokia od lat słynie z doskonałych telefonów i od momentu, kiedy zaczęła produkować Smartfony również dzielnie ściga światową czołówkę. Jeżeli chodzi o długość działania baterii w smartfon sony xperia to telefon ten prezentuje się przeciętnie na tle pozostałych, ale czasy w granicach od 900 do 1200 minut w zależności od wykonywanych na sprzęcie czynności, również będą dla większości użytkowników całkowicie zadowalające. To jeden z ważniejszych parametrów jakim kierujemy się przy zakupie telefonu, dla wielu ludzi znacznie ważniejszy niż wbudowana pamięć dyskowa, operacyjna, czy też procesor w sprzęcie.

Od tego jaką baterię posiada dany model zależeć będzie przede wszystkim wygoda i komfort użytkowania sprzętu elektronicznego takiego jak Smartfony czy tez klasyczne telefony. Warto więc przed zakupem przyjrzeć się wielu testom, które pokazują jak długo dany sprzęt pracuje na poszczególnych obciążeniach. Czas ten będzie różny w zależności od tego co robimy na telefonie i jaki w nim jest wgrany system operacyjny. Warto przyjrzeć się jedynie całkowicie niezależnym testom, które są pozbawione wpływu producenta i jego działalności reklamowej.

Jeżeli jesteśmy jednak posiadaczem telefonu z bardzo słabą baterią i tracącą moc po kilku dniach pracy, to z pewnością pomoże wymiana takiej baterii na nową. Pamiętajmy przy tym żeby kupować baterie raczej od oryginalnych sprzedawców niż jakieś podróbki bo zdarzały się przypadki że bateria trzymało o 20 % mniej niż stara bateria. Jeżeli jednak nas sprzęt po wymianie nadal nas nie zadowala to pozostaje nam dokupienie banku energii który niestety będziemy musieli mieć zawsze pod ręką. Nie zrażajmy się takim rozwiązaniom bo rozmiary jakie prezentują banki energi nie są takie duże. Za to po paczmy raczej na pojemność takiego banku bo to może być dla nas istotna sprawa. Ja z swojego doświadczenie dodam, że nie warto kupować mniejszej pojemności niż 2500 MAH. Innym jeszcze bardziej ciekawszym rozwiązaniem są ładowarki solarne,  którą możesz podłączyć do telefonu nie zależnie od miejsca przebywania, raczej żeby to było miejsce z dostępem do światła dziennego, lecz nie jest to regułą.

Add a Comment