Aplikacja quiz programisty

Aplikacja quiz programisty

quiz programisty PHP
quiz programisty PHP

             W listopadzie bieżącego roku aplikacja „Quiz programisty” została oficjalnie wdrożona do znanego sklepu – Google Play.  Autor oczywiście nie wyklucza ewentualnych poprawek i czeka na zgłoszenia użytkowników w sprawach awarii,  wprowadzenie ewentualnych poprawek do działania Quizu.

Do tego monitoruj także na bieżąco komentarze w sklepie.

Dla kogo jest Quiz Programisty

Aplikacja powinna znaleźć swoich użytkowników, ponieważ jest pomocna w zdobyciu dodatkowej wiedzy. Quiz jest stworzony z myślą o młodych jak i starszych programistach, którzy jeszcze uczą się i doskonalą swoje zdolności programowania lub chcący sprawdzić swoją wiedzę z takiej dziedziny. „Quiz programisty”  sprawdza wiedzę z zakresu programowania w językach takich jak PHP, Html, Html 5, Mysql oraz o Serwerach Apache. Wyniki odpowiedzi można sprawdzać na bieżąco, więc dzięki temu widoczne są postępy i ewentualne niedociągnięcia w zdobytej wiedzy, które trzeba nadrobić.

Plany na przyszłość

        W planach jest również rozwój aplikacji jeżeli będzie taka wola samych użytkowników,  żeby program dalej rozwijać.  Jednym z pomysłów na rozwinięcie jest między innymi dodanie większej ilości pytań, które ewentualnie dostępne będą w nowej odsłonie aplikacji.

Quizy Wiedzy

        Każdy użytkownik może wysłać propozycje pytań, które mogłyby się znaleźć w aktualizacji, albo  zgłosić jakiś pomysł do dodania do Quizu programisty. Tym sposobem pomysłodawca przyczynia się do udoskonalania programu, a wszystko ma na celu jak największe zwiększenie atrakcyjności aplikacji i przyjemności  jej używania.

       Aplikacje webowe

  Na rynku jest sporo tego typu quizów. Mogą dotyczyć przeróżnych działów programistycznych, na przykład Java, C#, C++ itp. Quiz programisty przeznaczony jest przede wszystkim do osób które projektują i wykonują strony internetowe,  oraz aplikacje webowe opierające się na serwerach Apache, języku programowania PHP i baz danych Mysql.

Do czego język programowania PHP

PHP najczęściej stosuje się do tworzenia skryptów po stronie serwera WWW, ale także można go używać między innymi do przetwarzania danych z poziomu wiersza poleceń, a nawet do pisania programów, które pracują w trybie graficznym (na przykład za pomocą biblioteki GTK+, czy też podczas używania rozszerzenia PHP-GTK). Implementacja PHP razem z serwerem WWW Apache, a także serwerem baz danych MySQL,   określa się jako platformę AMP (oznacza to, że w środowisku Linux jest to LAMP, natomiast w Windows – WAMP).

  Co zrobić żeby pobrać i zainstalować na urządzeniu mobilnym  „Quiz Programisty”. Jest to bardzo proste instrukcja poniżej.

quiz programisty PHP
quiz programisty PHP

GOOGLE PLAY I SKLEP PLAY

           Każdy nowy użytkownik smartfonu  lub tabletu lub innym urządzeniem  z Androidem pragnie wiedzieć, w jaki sposób może instalować na nim różnorakie aplikacje oraz gry. Jest to bardzo proste, trzeba założyć konto w usługach google i można korzystać  z aplikacji Sklepu Play.

       Pierwszą rzeczą, którą należy wykonać to znalezienie na swoim telefonie ikonę z aplikacją Sklepu Play. Jest to kolorowy trójkąt na białej torbie zakupowej. Z reguły ikonka znajduje się gdzieś na pulpicie i wystarczy przesunąć palcem po ekranie w prawo lub w lewo by ją znaleźć. Jeżeli jednak jej tam nie ma, z pewnością odnajdzie się ją w spisie wszystkich aplikacji, które znajdują się na telefonie.

Google Play niezbędny do pobierania gier

           Jeżeli użytkownik nie posiada jeszcze konta w usługach Google (na przykład w Gmail) to chcąc, nie chcąc musi je założyć. Jednakże można to zrobić bezpośrednio z telefonu, więc zajmie to mało czasu. Oczywiście, pod warunkiem, że mamy  w nim dostęp do internetu. Google Play jest niezbędny do pobierania gier i aplikacji na sprzęty z systemem Android. Rejestracja jest całkowicie darmowa. Quiz jest także darmowy z reklamami, które mogą co nie których troszkę zniechęcać do pobrania. Lecz jest na to sposób wyłączamy Internet w urządzeniu mobilnym i już nam reklamy nie przeszkadzają, a jak chcemy wspomóc aplikację,  a reklamy będą interesujące to klikamy w nie i oglądamy,  a nuż nas coś zainteresuje i kupimy reklamowany produkt. 

  Więc przechodzimy do linku poniżej.

 Myślę że nie sprawiło ci to większych problemów bo wszystkie polecenia są bardzo intuicyjne i dobrze porozmieszczane. Jeżeli instalacja przebiegła prawidłowo powinna się ukazać  ikona przedstawiająca zieloną cyfrę jeden. Teraz wystarczy nacisnąć  w ikonę włączającą i powinno się pokazać menu całej aplikacji „Quiz Programisty”

Quizowanie

Zachęcam do Quizowania , komentowania , zgłaszania swoich opinii i propozycji do dalszego rozwoju Quizu.

Google Play download

Add a Comment