Android 5

Android 5

android-5
android-5

Ogromny rozwój rynku GSM sprawił, że producenci konkretnych podzespołów mają ręce pełne roboty od wielu lat. Tak szybkiego i dynamicznego rozwoju chyba nikt się nie spodziewał. Współcześnie produkowane Smartfony prześcignęły już wiele komputerów jeżeli chodzi o swoje osiągi i są urządzeniami w zasadzie tak samo sprawnymi jak komputery, ale przy tym znacznie mniejszymi i bardziej mobilnymi Android 5.

Chyba właśnie ta cecha zachęca ludzi do kupowania tak nowoczesnych urządzeń GSM. Producenci praktycznie pochodzący z każdej firmy telefonicznej na dzień dzisiejszy umieszczają w swoich smartfonach niesamowicie nowoczesne elementy takie jak 8 rdzeniowe procesory, olbrzymią ilość pamięci operacyjnej, nawet w niektórych przypadkach do 16 GB, a w wielu przypadkach również wiele gigabajtów miejsca dla użytkownika, dzięki czemu taki telefon może również znakomicie sprawować się jako magazyn naszych danych. W wielu przypadkach znajdziemy również niezwykle bogato wyposażone urządzenia, które posiadają wiele ciekawych dodatków, które usprawniają nam pracę ze sprzętem. Nie można również zapominać o tym, jak istotny jest sam system operacyjny. To właśnie od jego jakości zależeć będzie jak zostaną olbrzymie zasoby wykorzystane i czy użytkownik będzie mógł w sposób łatwy o przyjemny z nich korzystać na co dzień używając wielu gier, aplikacji i skomplikowanych programów wymagających wielkiej mocy obliczeniowej. Każda firma produkująca Smartfony jest wierna swoim przekonaniom jeżeli chodzi o firmowo instalowane system operacyjne. W zależności o jakiej firmie mowa, również system będzie nieco odmienny. Windows Mobile jest dedykowany oczywiście wszystkim Nokiom, które stały się własnością Microsoftu i produktom oznaczonym logiem amerykańskiego giganta.

W pozostałych przypadkach mamy do wyboru niezwykle wiele systemów operacyjnych. Wiele firm instaluje chociażby nowoczesny system Android 5, który jest finalnym wydaniem Androida. Kolejne aktualizacje tego systemu nie będą już oznaczane następnymi cyframi, a firma produkująca ten OS zmieniła nieco taktykę i oznaczenia swoich systemów operacyjnych. Użytkownicy smartfonów zastanawiają się jednak najbardziej na temat tego, co nowego w Androidzie 5? A lista zmian jest faktycznie imponująca. Szukając odpowiedzi na pytanie jakie zmiany w androidzie 5 przyznać trzeba, że można się zdziwić bardzo pozytywnie.

Jest to system, który otrzymał zupełnie odmienny w stosunku do poprzednich swoich wersji interfejs, który dziś jest znacznie przyjemniejszy w obsłudze dla wszystkich użytkowników. Całość systemu w tej kwestii została w bardzo przyjemny dla oka sposób odświeżona, co z pewnością wierni fani tego systemu operacyjnego prędko zauważą i oczywiście docenią. To istotna zmiana, bowiem wpływająca bezpośrednio na sposób obsługi systemu. Otrzymujemy więc nowy zestaw jasnych i pastelowych barw, których oglądanie będzie dla naszych oczu znacznie przyjemniejsze, aniżeli w poprzednich wersjach systemu operacyjnego.

Inną kwestią są oczywiście powiadomienia. Te również nieco się zmieniły w stosunku do poprzednich wersji Androida. Zdecydowanie zmieniły się one również na korzyść użytkownika, bowiem od teraz będą się one wyświetlały w znacznie bardziej minimalistyczny sposób, bez atakowania użytkownika wielkimi kartami. Zastąpione one zostały niewielkimi powiadomieniami, które jednak nie odbiegają wyrazistością i estetyką od poprzedników.

Ewidentną zmianą w kierunku znacznie większej wygody korzystania z tego systemu operacyjnego jest również kwestia szybkich ustawień, która z pewnością zachwyci również niejednego wymagającego użytkownika smartfonów. Teraz jeszcze szybciej sprawdzimy jak wiele danych zużyliśmy, a także ile pozostało nam baterii. Dokładność pokazywanych danych również została znacznie poprawiona, dzięki czemu na pewno będziemy mieli jeszcze większą frajdę z korzystania z tego systemu operacyjnego.

Dużą korzyścią dla użytkowników jest również kwestia nowych kont użytkowników. Rozwiązano je tym razem w sposób taki, byśmy mogli znacznie swobodniej się pomiędzy nimi przełączać. Dzięki temu z jednego urządzenia będzie mogło wiele osób jednocześnie korzystać i na pewno żadne dane nie będą dostępne dla wszystkich użytkowników, jeżeli na to nie pozwoliły. Rozwiązanie znane z systemu Windows pojawia się po raz pierwszy w systemie operacyjnym przeznaczonym całkowicie dla telefonu komórkowego.

Android w wersji 5 to również produkt, który dzięki swojemu minimalizmowi nie męczy naszego telefonu jeżeli chodzi o pobieraną energię. Dzięki temu zapewne bateria, jakiej używamy będzie znacznie dłużej działać w naszym sprzęcie i nie będzie ona wymagała tak częstego ładowania jak w przypadku, gdy używany system operacyjny jest znacznie bardziej dla niej obciążający. Android w swojej najnowszej wersji to niesamowita oszczędność energii i znakomite podejście do kwestii oszczędzania jej. Mamy więc możliwość pracy na urządzeniu znacznie dłużej, aniżeli na poprzednich wersach systemu.

Jeśli więc szukamy odpowiedzi na pytanie czym różni się Android 5 od poprzedników, to z pewnością będziemy zaskoczeni mnogością zmian. Proponujemy zobaczyć je samodzielnie w wersji demo, bowiem jak widać jest ich niezmiernie wiele i dotyczą kluczowych kwestii, dających użytkownikowi poczucie wygody korzystania z telefonu. W wielu przypadkach dzięki nowoczesnym panelom również zmieni się nie do poznania sposób pracy na telefonie. Na pewno optymalizacja ustawień w androidzie 5 będzie zajmowała chwilę czasu, ale dzięki tak wygodnym panelom jak ten z szybkimi ustawieniami będzie to znacznie prostsze, aniżeli w przypadku poprzednich wersji tego systemu operacyjnego.

Android

Add a Comment