Zasiłek Stały Dla Bezrobotnych

Od pewnego czasu zastanawiam się jak to jest z tymi bezrobotnymi bez zasiłku stałego dla bezrobotnych, którzy nie mają już prawa do zasiłku dla bezrobotnych, a dokładniej rzecz biorąc z czego oni się utrzymują i jak bez środków do życia szukają pracy.

Stały Zasiłek dla Bezrobotnych
Stały Zasiłek dla Bezrobotnych

Brak dochodu co wtedy!

Jak łatwo zauważyć jeżeli nie masz żadnego dochodu to nie możesz pozwolić sobie na dojazd do innej miejscowości, żeby złożyć dokumenty do pracodawcy, a i na rozmowę w późniejszym terminie już nie wspomnę. Teraz mało pracodawców pozwala na przysłanie dok. drogą elektroniczną, było z tym lepiej podczas pandemii przeważnie wszyscy chcieli aby takie spotkanie odbyło się osobiście lub pocztą poleconym (koszty 10 zł min.), ja się pytam po co.

Rekrutacja Pracowników koszty?

Co innego jest kiedy już idziemy na samą rozmowę o pracę to wtedy jest uzasadnione takie postępowanie choć także online można rekrutację przeprowadzić dzięki choćby smartfonowi. O czym niektórzy pracodawcy zapominają, że taki bezrobotny musi czasem nie małe środki przeznaczyć na dojazd i przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych, koszty na dzisiejsze czasy to nawet 50zł, tak tak to nie pomyłka, a przeciętnie taki bezrobotny składa około 100 takich podań o pracę zanim w końcu się uda. Czasami jest to mniej, a czasami i więcej.

Pytanie do rządzących!

Teraz pytanie do rządzących, czy zamierzają uruchomić program, który wprowadzi zasiłek stały dla bezrobotnych bez prawa do zasiłku dla osób bezrobotnych, który jak wiemy zmniejsza się drastycznie po 3 miesiącach, a po 1 roku w ogóle ustaje, a może i szybciej w zależności od regionu Polski.

Pytanie brzmi dlaczego tak jest, czyżby taki bezrobotny stawał się jednostką gorszej kategorii ,czy co?

Płacił podatki wcześniej, a może i nie jeżeli to jest osoba prosto po studiach lub szkole. Czy jest to zrozumiałe postępowanie polityki bezrobotnych, która młodemu człowiekowi, ale też starszym po 40 roku życia odbiera godność życia w normalnych warunkach i uniemożliwia powalczenia o pracę. Nie wspominając już o podstawowych rzeczach, czyli wysłanie podania o pracę, CV, przejazdu do pracodawcy, czy opłacenia internetu, no bo za co, jeżeli nie dostają zasiłku dla bezrobotnych.

To nie są ludzie którym się nie chce pracować, ale są to ludzie którym trzeba dać możliwość włączenia się do społeczeństwa, które płaci podatki i nie zrobi się to poprzez nie pomaganie takim bezrobotnym, a przez danie im co najmniej 500 zł zasiłku bezrobotnego ażeby umożliwić im konkurowanie z osobami posiadającymi taki zasiłek (Konstytucja (równe prawa obywatela w dostępie do ;))) nie jest dla Państwa tak dużym obciążeniem, ponieważ mogły by we ten sposób włączyć się do normalnego życia.

Taki rodzaj postępowania uważam za naganny w XXI wieku jest to sterowanie osobami nieposłusznymi, bo jak nie będziesz pracował i wykonywał to co mówimy, to wyślemy cię na bezrobotne i będziesz zdychał z głodu.

Tak postępowali komuniści niewygodnych usuwali z drogi, żeby tylko godne jednostki mogły żyć. Pytam co to za osoba godna?

Każdy powinien mieć możliwość wyboru co chce robić i jak swoje życie przeżyć, a nie że ktoś go do tego zmusza, bo jak to inaczej nazwać. Proszę więc o wygenerowanie stałego zasiłku dla bezrobotnych, a w szczególności dla osób po 40 roku życia z przyczyn wcześniej wymienionych i wpisanie Polski na karty Państwa przyjaznemu obywatelowi, a to jest dobra początkowa droga w tą stronę. Świat się zmienia więc zmieniajmy go na lepszy dla nas i przyszłych pokoleń.

Obudź się Polsko

Pozdrawiam Polaków.